۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 1501
  • 06 آوریل 2020 - 20:24
  • 518 بازدید
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : خلیلی
  • منبع : کشکوخبر
توزیع ۴۰۰ بسته مواد غذایی و اقلام بهداشتی در بین نیازمندان رفسنجان و کشکوئیه

توزیع ۴۰۰ بسته مواد غذایی و اقلام بهداشتی در بین نیازمندان رفسنجان و کشکوئیه

بنیاد خیریه بین المللی آبشار عاطفه ها به مرکزیت رفسنجان، ۴۰۰ بسته مواد غذایی و اقلام بهداشتی بین مددجویان و نیازمندان تحت پوشش این نهاد در کشکوئیه و رفسنجان توزیع کرد.

نجمه قاسمی  در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشکوخبر از رفسنجان بیان کرد: این خیریه ۲۰۰ خانوار نیازمند را تحت پوشش دارد که ۵۰ خانوار در کشکوئیه از توابع رفسنجان و ۱۵۰ خانوار هم در شهر رفسنجان هستند و خدمات دریافت می کنند.

 

مدیرعامل بنیاد بین المللی خیریه آبشار عاطفه های رفسنجان با اشاره به دسته بندی این خانوارها از نظر نیازمندی افزود: ۶۰ خانوار دارای ایتام زیر ۱۸ هستند که سرپرست خانوار فوت کرده و اعضای خانواده حقوق ثابتی ندارند، دسته دوم خانواده هایی هستند که سرپرست خانوار به دلایل بیماری یا تصادف و طبق گواهی پزشک ۶۵ درصد از کارافتاده باشد تحت پوشش نهاد خیریه هستند.

 

قاسمی دسته دیگر مددجویان تحت پوشش را خانواده های بدسرپرست عنوان کرد و افزود: سرپرست این خانواده ها در زندان به سر می برد و برای همسران آنان مشاغل خانگی ایجاد می کنیم که تعداد این خانوارهای تحت پوشش ۲۰ خانوار است.

 

وی اظهار کرد: دسته دیگر نیز خانواده های بی بضاعتی هستتد که دارای بیمار سرطانی و یا قطع نخاعی هستند از خدمات این بنیاد بهره مند می شوند و ماهیانه تا مبلغ ۳۰۰ هزار تومان هزینه دارویی به آنها پرداخت می شود.

 

قاسمی با اشاره به اینکه بنیاد بین المللی آبشار عاطفه ها برای مبارزه با ویروس کرونا و رفع نیاز افراد بی بضاعت اقداماتی در دست اجرا دارد؛ ادامه داد: بین این خانوارها ۲۰ اسفند ۹۸،  ۲۰۰ بسته مواد غذایی ( شامل برنج، عدس، قند، رب گوجه، ماکارونی، گوشت و روغن ) و بسته بهداشتی ( شامل صابون، شامپو، موا شوینده و ژل ضدعفونی کننده ) توزیع شد ضمن اینکه امروز نیز مرحله دوم توزیع ۲۰۰ بسته موا غذایی و بسته بهداشتی بین این خانوارها در حال اجرا است.

 

وی ارزش ریالی هر بسته موا غذایی و بهداشتی را دو میلیون ریال عنوان و خاطرنشان کرد: در مجموع در این دو مرحله ۸۰۰ میلیون ریال این بسته ها با کمک های خیرین تهیه و بین خانوارها توزیع شده است.

 

قاسمی یادآور شد: در کشکوئیه کارگاه تولید ماسک رایگان توسط ۴ مددجوی تحت پوشش این بنیاد راه اندازی شده که روزانه بالغ بر ۱۵۰ تا ۲۰۰ ماسک تهیه می کنند و این ماسک ها به داروخانه های کشکوئیه جهت عرضه بین مردم اعطا می شود.

 

وی توصیه کرد: مردم برای ریشه کن کردن ویروس منحوس کرونا به جز موارد ضروری از خانه بیرون نیایند تا با همبستگی این زنجیره انتقال ویروس قطع شود.

 

انتهای پیام/

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*