۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 1723
  • 09 جولای 2020 - 0:25
  • 1143 بازدید
  • ارسال توسط :
اختتامیه دومین جشنواره سراسری عکس از چشم دختران ببینیم در رفسنجان برگزار شد.

اختتامیه دومین جشنواره سراسری عکس از چشم دختران ببینیم در رفسنجان برگزار شد.

نمایشگاه ملی ” از چشم دختران ببینیم ” در رفسنجان گشایش یافت دومین نمایشگاه ملی عکس ” از چشم دختران ببینیم ” با ۹۷ اثر در رفسنجان گشایش یافت. وحیده نوری عصر چهارشنبه (۱۸ تیر ) در آئین اختتامیه و گشایش دومین نمایشگاه جشنواره ملی عکس ” از چشم دختران ببینیم ” که در محل […]

نمایشگاه ملی ” از چشم دختران ببینیم ” در رفسنجان گشایش یافت
دومین نمایشگاه ملی عکس ” از چشم دختران ببینیم ” با ۹۷ اثر در رفسنجان گشایش یافت.
وحیده نوری عصر چهارشنبه (۱۸ تیر ) در آئین اختتامیه و گشایش دومین نمایشگاه جشنواره ملی عکس ” از چشم دختران ببینیم ” که در محل گذر فرهنگی گردشگری بنفشه برگزار شد گفت: با توجه به اینکه نیمی از جمعیت جامعه را زنان و بانوان تشکیل می دهند می توان از ایده های آن ها در تصمیمات و مدیریت شهری استفاده کرد.
عضو شورای اسلامی شهر رفسنجان افزود: برای اینکه حضور پر رنگ بانوان را داشته باشیم و از دغدغه آن ها اطلاع پیدا کنیم شهرداری و شورای اسلامی شهر رفسنجان بنا به این دلایل در تلاش است تا حضور بانوان پر رنگ تر باشد و از خواسته های آنان با اطلاع شود.
وی با اشاره به اینکه برگزاری دومین جشنواره ملی ” از چشم دختران ببینیم ” هم دلیلی بر همین مدعا است ادامه داد: این جشنواره با همت شهرداری، شورای اسلامی شهر رفسنجان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهر و دیگر نهادها برگزار شد.
۱۰۰۰ اثر به جشنواره ملی ” از چشم دختران ببینیم ” ارسال شد
ساجده دهقانی هم در این آئین بیان کرد: شهرداری رفسنجان در کنار اجرای پروژه های عمرانی به دغدغه های فرهنگی شهر هم اهمیت می دهد که در این راستا برای دومین سال جشنواره عکس را پر شورتر و پر نشاط تر از سال گذشته اجرا کرد.
دبیر دومین جشنواره ملی عکس ” از چشم دختران ببینیم ” ادامه داد: این جشنواره کار خود را از اوایل خرداد ماه امسال شروع کرد و با ارائه فراخوانی، بیش از یک هزار اثر از ۴۳ عکاس از سراسر کشور از جمله اصفهان، تهران، تبریز، شیراز، کرمان و … به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.
وی تصریح کرد: ۳ داور مطرح کشوری اهل رفسنجان ( عباس بلوچی، حسام الدین باقری و سید محسن سجادی ) این آثار را داوری کردند که ۹۷ اثر انتخاب و به نمایشگاه راه یافت.
دهقانی بیان کرد: از این ۹۷ نفر ۸ نفر در دو بخش دوربینی و موبایلی به عنوان برتر برگزیده شدند.
وی خاطرنشان کرد: این نمایشگاه در گذر فرهنگی و گردشگری خیابان بنفشه به مدت ۳ روز میزبان علاقمندان است.
غنیمت شمردن فرصت ها به وسیله بانوان بسیار حائز اهمیت است
محمد مختاری هم در این آئین گفت: وقتی فرصت هایی در اختیار بانوان قرار می گیرد غنیمت شمرده و از آن فرصت ها استفاده می کنند که بسیار حائز اهمیت است.
معاون خدمات شهری شهرداری رفسنجان ادامه داد: همه شرکت کنندگان در دومین جشنواره ملی عکس ” از چشم دختران ببینیم ” برنده هستند زیرا حضور آن ها در این جشنواره مغتنم بوده و نشان دهنده این است که بانوان به امر هنر اهمیت قائل هستند.
وی افزود: شهرداری رفسنجان طی ۲ سال و نیم گذشته با شکل گیری پنجمین شورای اسلامی شهر، به مباحث فرهنگی اهمیت خاصی داده است و در این راستا چندین فرهنگسرا در سطح شهر ایجاد کرده است که مورد استقبال عمومی قرار گرفته اند.
مختاری بیان کرد: دومین جشنواره ملی عکس ” از چشم دختران ببینیم ” می تواند شوری در جامعه ایجاد کند.
بیانیه دومین جشنواره ملی عکس ” از چشم دختران ببینیم ” قرائت شد
توسط عباس بلوچی مدیر انجمن سینمای جوان رفسنجان و داور این جشنواره بیانیه دومین جشنواره ملی عکس ” از چشم دختران ببینیم ” قرائت شد.
این بیانیه به این شرح است:
عکاسی هنری است که بیش از هنر دیگری با واقعیت رابطه تنگاتنگی دارد، بدون شک حضور هنرمندان عکاس زن در عرصه های مختلف هنری به ثبت لحظات نشان دهنده تلاش و همت بی وقفه آن ها برای پیشرفت خود و آینده کشور است.
جشنواره ملی عکس ” از چشم دختران ببینیم ” مثالی کوچک و نقطه شروعی برای رسیدن به آمال وآرزوهای دیرین بانوان است که با همت و تلاش هنرمندان و مسئولان در دومین حرکت خود به صورت ملی و سراسری برگزار شد.
امید است که این جشنواره استمرار یابد، برای ما تجربه بی نظیر از یک سفر جذاب در میان هزار فریم عکس را فراهم کرد و اکنون هدیه ما برای شما نمایش ۹۷ اثر از ۴۳ هنرمند عکاس در نمایشگاه است.
هیئت داوران با افتخار اعلام می دارد بر مبنای احترام به جایگاه هنر عکاسی و با حفظ و رعایت قوانین جشنواره تمام تصاویر رسیده با کدگذاری از سوی دبیرخانه یک بار بازبینی و سپس برمبنای اصول تکنیکی عکاسی، خلاقیت و سوژه یابی و توجه به موضوعات اصلی جشنواره انتخاب یا حذف شده است .
مجموعه ۹۷ اثر منتخب نتیجه بررسی دقیق و تخصصی بوده و آثار برگزیده با دقت نظر و وسواس هنری، همفکری و با اتکای دانش و تخصص داوران انتخاب شده اند.
در بخش کرونا و قرنطینگی نگاه ها خیلی سطحی و ساده انگارانه بود و عکاسان به لایه های پنهان و اتفاقات درونی موضوع نگاه نکرده بودند، خانواده و کانون خانواده بطن بسیاری از اتفاقات خوب و بد در این موضوع بود که انتظار می رفت با نگاهی عکاسانه رصد شود.
در بخش های موبایلی چون موبایل خود ابزاری برای ثبت لحظات ماندگار پیرامون شده است توجه به این نکته حائز اهمیت است که در کادر بندی ها دقت بیشتری شود تا در زمان ثبت لحظه ناب تصویر خاص تری پدید آید.
در پایان هیئت داوران دومین جشنواره ملی عکس ” از چشم دختران ببینیم ” احترام قلبی خود را به تمام بانوانی تقدیم می کند که می کوشند با ابزار هنر مسیر رسیدن به آینده و جامعه ای پویا و شاد را برای مدیران، جوانان و تلاشگران ایران روشن و پر امید نماید.
در پایان در بخش اصلی دوربینی نگین محمدی فرد از اصفهان و زهره لک از تهران و در بخش اصلی موبایلی هم سمانه شیرازی از آمل و کوثر علیزاده از رفسنجان تجلیل شدند.
در بخش وِیژه دوربینی هم مینا نوعی از تبریز و مهناز نوریان از مشهد و در بخش ویژه موبایلی نیز نگین سیدی از رفسنجان نفر اول و فاطمه شایق از رفسنجان به عنوان نفر دوم تقدیر شدند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*