۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 1835
  • 15 آگوست 2020 - 12:19
  • 653 بازدید
  • ارسال توسط :

واگذاری بزرگترین خانه خشتی جهان به شهرداری رفسنجان با اعتبار ۶۵ میلیارد ریال به مدت ۹ سال

به گزارش خبرگزاری کشکوخبر، معاون عمرانی استاندار کرمان گفت: بزرگترین خانه خشتی جهان ( خانه حاج آقا علی در رفسنجان) جهت توسعه گردشگری به شهرداری رفسنجان واگذار شد. سید مصطفی موسوی آیت الهی روز شنبه ( ۲۵ مرداد) در جلسه هماهنگی واگذاری خانه حاج آقا علی به شهرداری رفسنجان بیان کرد: خانه حاج آقا علی […]

به گزارش خبرگزاری کشکوخبر، معاون عمرانی استاندار کرمان گفت: بزرگترین خانه خشتی جهان ( خانه حاج آقا علی در رفسنجان) جهت توسعه گردشگری به شهرداری رفسنجان واگذار شد.
سید مصطفی موسوی آیت الهی روز شنبه ( ۲۵ مرداد) در جلسه هماهنگی واگذاری خانه حاج آقا علی به شهرداری رفسنجان بیان کرد: خانه حاج آقا علی در رفسنجان جزو آثار باستانی و ابنیه های برتر تاریخی دنیا محسوب می شود که طی سال های اخیر با همت اداره اوقاف و موقوفات با پیگیری های آقای رزم حسینی استاندار سابق کرمان این بنا احیا شد و نباید درب آن بسته باشد بهتر است مورد استفاده گردشگران قرار گیرد.
معاون استاندار کرمان تصریح کرد: این بنا می تواند در خدمت حوزه گردشگری استان و شهرستان رفسنجان قرار گیرد؛ در استان کرمان ۸۲ شهر دارای شهرداری و شورای اسلامی داریم که اکثر آن ها با مشکلاتی مواجه هستند خوشبختانه در شهر رفسنجان کمتر مشکلاتی را شاهد هستیم و این نشان از همراهی اعضای شورای اسلامی با عوامل شهرداری رفسنجان است در واقع شورای اسلامی شهر و شهرداری رفسنجان جزو مجموعه های تراز اوّل استان کرمان است.
موسوی آیت الهی بیان کرد: برای خانه حاج آقا علی رفسنجان باید مجوزی تحت عنوان فضای اقامتی و تفریحی صادر شود تا گردشگران و مردم بتوانند از آن فضا بهره مند شود.
وی خاطرنشان کرد: این خانه با مبلغ ۶۵ میلیارد ریال به شهرداری رفسنجان واگذار شد که بخشی از آن توسط شهرداری و بخشی از این مبلغ توسط استانداری به صندوق موقوفات کشور واریز می شود و به مدّت ۹ سال در اختیار شهرداری قرار خواهد گرفت؛ بزرگترین خانه خشتی جهان در روستای قاسم ‌آباد رفسنجان با ۱۲ هزار مترمربع مساحت و ۷هزار متر مربع زیربنا یک بنای برتر گردشگری در دنیا است.
توسعه گردشگری هدف است نه وسیله
شهردار رفسنجان هم در این جلسه گفت: اصولاً یکی از وظایف شهرداری توسعه و رونق گردشگری است، توسعه گردشگری هدف است نه وسیله.
محمدرضا عظیمی زاده بیان کرد: مهم در رفسنجان این است که فضای شهر به گونه ای باشد که با روحیات شهروندان هم خوانی داشته باشد وقتی مردم رفسنجان می بینند شهرشان فضای خوب و مطلوبی دارد مدافع شهر خود می شوند و برای آن تبلغ می کنند تا از سراسر کشور و جهان برای دیدن این شهر عازم شوند.
وی ادامه داد: برای توسعه و رونق شهر در قسمت های مختلف از جمله آسفالت، بخش های فرهنگی، عمرانی و … فعالیت های خوبی شده هنوز هم جای کار دارد و شهرداری و شورای اسلامی شهر در مسر آبادانی این شهر گام های بیشتری بر می دارند.
شهردار رفسنجان خانه حاج آقا علی را یکی از بزرگترین جاذبه های گردشگری با شرایط ویژه در رفسنجان و استان کرمان برشمرد و افزود: این اثر در ختیاز شهرداری قرار گرفت تا به مدّت ۹ سال از آن بهره برداری شود و مردم و گردشگران از این بنا بازدید کنند.
رئیس شورای اسلامی شهر رفسنجان هم در این جلسه گفت: برای بهره برداری از این بنای مهم تاریخی بیش از یک سال بود که در قالب بروکراسی اداری کارهای آن انجام شد و طی جلساتی که با استانداری کرمان و اداره کل اوقاف و امور خیریه انجام شد امروز این نتیجه به ثمر رسید و با قرار گرفتن این خانه در اختیار شهرداری رفسنجان، خانه حاج آقا علی بازگشایی شد.
حجت الاسلام شیخ علی هاشمیان گفت: قرار است طی ۳ دوره ۳ ساله این بنا در اجاره شهرداری باشد و جذب توریست داخلی و خارجی را داشته باشیم که مطمئناً با این کار رونق شهر در حوزه گردشگری اتفاق خواهد افتاد.
خانه حاج آقا علی در رفسنجان به کارکرد اصلی خود برمی گردد
مجید فصیحی هرندی فرماندار رفسنجان هم گفت: با بازگشایی درب خانه حاج آقا علی، این خانه به کارکرد اصلی خود بر می گردد و به مهمانان داخلی و خارجی خدمات ارائه می دهد؛ یکی از ارزشمندترین بناهای تاریخی کشور در رفسنجان است که باید ضمن حفظ این اثر از آن استفاده شود تا عموم مردم و گردشگران بدانند که در روزگاران قدیم چه اثری بی نظیر و جذاب با معماری اسلامی خلق شده است
حجت الاسلام محمد یوسفی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه رفسنجان هم گفت: امیدواریم با بازگشایی این اثر و بهره برداری از آن منشأ خیر و برکاتی برای مردم این شهر باشد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*