۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 2085
  • 19 ژانویه 2021 - 23:36
  • 364 بازدید
  • ارسال توسط :
برگزیدگان مسابقه کشوری حفظ سوره های “صف” و “جمعه” معرفی شدند

برگزیدگان مسابقه کشوری حفظ سوره های “صف” و “جمعه” معرفی شدند

 آئین اختتامیه و قرعه کشی مسابقه بزرگ کشوری حفظ سوره های مبارکه صف و جمعه به شامگاه ۳۰ دی ماه در تالار خیام دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان برگزار شد. به گزارش کشکوخبر، با توجه به عدم حضور شرکت کنندگان، این مراسم به صورت به طور زنده از صفحات آپارات مجتمع مس سرچشمه رفسنجان و صفحه […]

 آئین اختتامیه و قرعه کشی مسابقه بزرگ کشوری حفظ سوره های مبارکه صف و جمعه به شامگاه ۳۰ دی ماه در تالار خیام دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان برگزار شد.

به گزارش کشکوخبر، با توجه به عدم حضور شرکت کنندگان، این مراسم به صورت به طور زنده از صفحات آپارات مجتمع مس سرچشمه رفسنجان و صفحه اینستاگرام هیات کربلا پخش شد.

مدیر روابط‌عمومی و خدمات اجتماعی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان در این مراسم اظهار کرد: به‌واسطه وضعیت شهرستان از نظر بیماری کرونا وقفه چندماهه‌ای در برگزاری مسابقات قرآن مجتمع مس سرچشمه رخ داد.”روح‌الله ابوالهادی” در ادامه به تاریخچه برگزاری این مسابقات توسط مجتمع مس سرچشمه رفسنجان اشاره و بیان کرد: مسابقات قرانی مس سرچشمه از سال ۹۷ آغاز شده و تاکنون هم به‌خوبی پیش رفته است.

وی افزود: اولین دوره مسابقه با ۳۱۰۰ نفر شرکت‌کننده در بخش حفظ سوره یاسین برگزار شد که در شهرستان‌های رفسنجان، انار، سرچشمه و پاریز بود و یک دوره هم مخصوص دانش‌آموزان شهرستان رفسنجان برگزار شد.ابوالهادی ادامه داد: دوره دوم با سوره‌های حشر و حجرات در سال ۹۷ برگزار شد و هر فصل یک بار این مسابقات برگزار می‌شد، سوره‌های واقعه و مزمل موضوع دوره سوم بود و دوره بعدی حفظ نهج البلاغه بود که با ۸۲۰۰ شرکت‌کننده برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه آخرین دوره هم به صورت مجازی به حفظ سوره “صف و جمعه” اختصاص داشت، تصریح کرد: بعد از برگزاری مسابقه هشتم، هیأت کربلا رفسنجان پیشنهادی دادند که این مسابقه را با توجه به اینکه مجازی برگزار می‌شود، با همکاری هیأت کربلا به‌صورت کشوری برگزار شود و ما استقبال کردیم.

وی عنوان کرد: در این دوره مسابقات قرآنی که به مناسبت اولین سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی برگزار شد، از ۳۱ استان کشور شرکت‌کننده داشتیم که استان‌های کرمان، اصفهان، تهران، فارس، خراسان رضوی و قم به ترتیب بیشترین شرکت‌کنندگان را داشتند.

بیشترین شرکت‌کنندگان استان کرمان نیز از شهرستان‌های رفسنجان، کرمان سیرجان، بافت، زرند، شهربابک، بم و… بودند. به گفته وی تعداد ثبت‌نام کننده دوره نهم ۹۴۹۶ نفر بود که ۸۲۴۵ نفر شرکت کردند.

مدیر روابط‌عمومی و خدمات اجتماعی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان در پایان با قدردانی از دانشگاه ولی عصر (عج) و مجموعه هیأت کربلاء، ابراز امیدواری کرد این مسابقات بتواند موجب گسترش فرهنگ قرآنی شود و تأثیرات معنوی خودش را برای جامعه داشته باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*