۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 2104
  • 06 فوریه 2021 - 3:31
  • 750 بازدید
  • ارسال توسط :
روز گذشته یک دختر شش ساله مورد حمله سگ‌های ولگرد قرار گرفت و طی ارتباط تلفنی با پدر کودک هم اکنون در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان علی ابن ابیطالب رفسنجان تحت مداوا می باشد.

بنا به گزارش روابط عمومی اورژانس رفسنجان ساعت ۷:۵۵دقیقه مصدوم به درمانگاه کشکوئیه منتقل و سپس با آمبولانس به بیمارستان علی ابن ابیطالب (ع) رفسنجان منتقل می‌شود.

از آن‌جایی که به قسمت‌هایی از بدن این کودک آسیب جدی وارد شده بود به منظور نجات جان وی، فوراً به اتاق عمل برده می‌شود و هم اکنون در بخش مراقبت های ویژه می باشدتأسف برانگیز است که حیوان گزیدگی در شهرستان رفسنجان آمار بالایی دارد.

به گفته مدیرگروه بیماری های واگیر و غیرواگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، در این شهرستان میزان حیوان گزیدگی ۲ تا ۲/۵ برابر بیشتر از میانگین کشوری است. سید محسن نژاد قادری ۳عامل را علت آمار بالای حیوان گزیدگی در شهرستان رفسنجان ذکر کرد و گفت: رفسنجان باغ‌شهر است، باغ‌های پسته در حاشیه و حومه شهر و همچنین در روستاها، محلی برای جولان سگ‌های ولگرد شده‌است؛ و نیز نگهداری سگ‌های خانگی در ضبط‌های پسته و ساماندهی نکردن سگ‌های ولگرد، موجب افزایش آمار سگ گزیدگی در شهرستان رفسنجان شده است.

نژاد قادری گفت: از فرودین تا آبان‌ماه سال جاری ۱۰۱۷ حیوان گزیدگی شامل: سگ‌گزیدگی ۶۵۴ مورد، گربه  ۳۳۹ مورد، حیوان‌های اهلی ۲۳ و حیوان وحشی  ۱ مورد بوده است.

در بخش کشکوییه این دومین مورد از سگ‌گزیدگی جدی در سال جاری در بخش کشکوییه است

.چندی پیش شهردار کشکوییه از انعقاد قرارداد با شرکت خصوصی جهت ساماندهی سگ‌های ولگرد خبر داده بود اما همچنان تعداد سگ‌های ولگرد در کشکوییه زیاد است و خطر جدی برای سلامت شهروندان محسوب می‌شود.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*