۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 2580
  • 25 نوامبر 2021 - 18:46
  • 263 بازدید
  • ارسال توسط :
آیین پایانی بیست و یکمین رویداد جایزه کتاب سال کرمان

آیین پایانی بیست و یکمین رویداد جایزه کتاب سال کرمان

به گزارش کشکوخبر، با حضور امام جمعه، فرماندار، نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و جمعی از مسؤولان و نویسندگان استان آیین پایانی بیست و یکمین جایزه کتاب سال استان کرمان در سینما آزادی شهر سرچشمه رفسنجان برگزار شد. روح‌الله ابوالهادی مدیر روابط عمومی و امور اجتماعی مجتمع […]

به گزارش کشکوخبر، با حضور امام جمعه، فرماندار، نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و جمعی از مسؤولان و نویسندگان استان آیین پایانی بیست و یکمین جایزه کتاب سال استان کرمان در سینما آزادی شهر سرچشمه رفسنجان برگزار شد.

روح‌الله ابوالهادی مدیر روابط عمومی و امور اجتماعی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان با اشاره به انتخاب شعار «کتاب، سرچشمه دانایی» در مجتمع مس سرچشمه رفسنجان، اظهار کرد: دو تهدید و دغدغه جدی حوزه کتاب وجود دارد؛ تشخیص کتاب خوب دشوار است زیرا عناوین زیادی از کتاب‌ها از مولفان بسیاری به چاپ رسیده و منتشر می‌شود، حتی ناشران معروف نیز با توجه به شرایط اقتصادی هر گونه کتابی را چاپ کرده و برای علاقه‌مندان به کتاب، تشخیص کتاب خوب دشوار شده است.

وی تصریح کرد: برگزاری چنین رویدادهایی که یک‌سری کتاب‌های فاخر و ارزشمند را معرفی می‌کند و نشست‌های مختلفی که در جاهای مختلف برگزار می‌شود می‌تواند کمک کننده باشد. اما به‌نظر می‌رسد حوزه کتاب و کتابخوانی دچار این مشکل شده است و معیاری در تشخیص کتاب خوب از سایر کتاب‌ها برای علاقه‌مندان به مطالعه وجود ندارد.وی عنوان کرد: یکی دیگر از دغدغه‌ها این است که قرار است کتاب اساس و پایه تولید فیلمنامه و کلیپ شود که شایسته نیست، بنظر می رسد کتاب به سمتی می رود که مقدمه فیلمنامه، پادکست و سناریو شود و اگر کتاب هویت مستقل خود را از دست بدهد اتفاق خوبی نیست.

مدیر روابط عمومی و خدمات اجتماعی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان تصریح کرد: اگرچه جامعه گرایش به بهره‌مندی از فضای مجازی دارد، امّا مطالعه کتاب به‌گونه فیلمنامه و کلیپ که گویای تمام مطالب کتاب نیست، تهدید به‌شمار می‌رود و این یک دغدغه جدی است.

*محمدرضا علیزاده مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در مراسم پایانی بیست و یکمین دوره جایزه کتاب سال استان کرمان:*

🔹رویداد جایزه کتاب سال استان یکی از رویدادهای مهم است که از سال ۷۳ شروع شده و با هدف توسعه فرهنگ مکتوب و ارتقای کمی و کیفی آثار چاپی و تشویق محققان، مترجمان و نویسندگان طراحی شده است.

🔹استان کرمان جزو ده استان برتر کشور در حوزه کتاب است و رفسنجان هم از شهرستان های خلاق کشور در حوزه کتاب است.

🔹در این دوره ۷۰۰ اثر به دبیرخانه بیست و یکمین جایزه کتاب سال استان کرمان ارسال شده که بعد از داوری ۳۰ نفر انتخاب و تجلیل و تقدیر می شوند.

🔹جایزه کتاب سال استان در سالجاری مربوط به کتاب های چاپی در سال‌های ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ است.

🔹مخاطبین این رویداد، فرهیختگان حوزه کتاب و چاپ هستند که جایگاه مؤلفان، نویسندگان و… را معین می کند و نویسنده نقش اصلی را دارد.

برچسب ها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*