۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 2666
  • 17 ژوئن 2022 - 10:05
  • 49 بازدید
  • ارسال توسط :
به گزارش کشکوخبر، مجتبی احمدی دبیر اجرایی این جشنواره عصر پنجشنبه در اختتامیه دوّمین جشنواره ملّی شعر کوتاه “آن” در محل سینما آزادی شهر سرچشمه یاد مسعود احمدزاده و منصور اوجی دو شاعر استان کرمان را که امسال از جمع شاعران پر گشودند، گرامی داشت و اظهار کرد: نخستین جشنواره ملّی شعر کوتاه ” آن” در سال ۱۳۹۰ برگزار شد که همراه با داستان هم بود.

وی افزود: در آن جا مطرح شد که جشنواره اختصاصی برای شعر کوتاه برگزار شود که منجر به دومین جشنواره ملّی شعر کوتاه ” آن ” شد.

احمدی با اشاره به اینکه شعرا از کشور افغانستان و ایرانیان مقیم روسیه هم در این جشنواره شرکت داشتند، بیان کرد: در این جشنواره بیش از ۹۰۰ شاعر از سراسر کشور شرکت و بیش از ۹ هزار اثر شعر کوتاه ارسال کردند.

محسن روحی مدیرکل اداره کل ارشاد اسلامی استان کرمان بیان کرد: در این مسیر باید گام‌های محکم و استوار برداشته شود و برپایی چنین جشنواره هایی در حوزه شعر باعث توسعه فرهنگ و هنر می ‌شود.

وی افزود: هنر در تمامی دنیا وسیله ابراز عقیده ها بوده و شعر هم پدر هم مادر هنر ها است و شعر از دیر باز در زندگی ما ایرانیان وجود داشته و روز به روز بر توسعه و گسترش آن افزوده می شود.۱۹ شاعر به مرحله نهایی راه یافتنددر ادامه مدیر روابط‌عمومی و خدمات اجتماعی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان هم اظهار کرد: از بین آثار ارسالی با انجام داوری ها ۱۹ شاعر به مرحله نهایی راه یافتند.

روح الله ابوالهادی بیان کرد: این جشنواره در دو بخش شعر کوتاه سنتی و شعر کوتاه نو برگزار شد و ۱۹ نفر به مرحله نهایی راه یافتند که در این مرحله در هر بخش سه نفر برگزیده نهایی انتخاب شدند.

ابوالهادی تصریح کرد: شرکت‌کنندگان از سراسر کشور ازجمله از اصفهان، خراسان رضوی، ایلام، آذربایجان غربی، تهران، چهارمحال و بختیاری به جشنواره اثر ارسال کردند.دبیر علمی دومین جشنواره ملی شعر کوتاه “آن” هم در این آئین گفت: نخستین دوره جشنواره شعر کوتاه “آن” با همکاری حوزه هنری استان کرمان برگزار شد.

سیدعلی میرافضلی افزود: در دی ماه سال گذشته فراخوان جشنواره ارائه شد و بهمن‌ماه سال گذشته آخرین مهلت ارسال آثار بود که بیش از ۹۰۰ نفر با بیش از ۹هزار اثر در این جشنواره شرکت کردند.


وی تصریح کرد: اسفندماه سال گذشته داوری اولیه جشنواره آغاز شد که در هر بخش، سه داور این کار را برعهده داشتند و در مرحله نخست داوری، آثاری از ۸۰ تا ۱۰۰ شاعر در هر بخش از میان شرکت‌کنندگان، برای مرحله دوم داوری انتخاب شد.

میرافضلی ادامه داد: داوری نهایی در هر دو بخش شعر کوتاه سنتی و شعر کوتاه نو، توسط پنج داور انجام شد و درمجموع در دو بخش، ۱۹ شاعر به مرحله نهایی جشنواره راه یافتند.

در پایان ضمن تجلیل از برگزیدگان جشنواره، نمایشگاه نقاشی “ردپا” آثار فاطمه زارع از شاعران و نقاشان رفسنجان در سالن مجاور سینما آزادی افتتاح شد.به گزارش کشکوخبر بر اساس آراء هیات داوران برگزیدگان این جشنواره بدین شرح معرفی شدند؛ برگزیدگان بخش شعر کوتاه سنتی شامل نفیسه نعمتی از تکاب، سید اکبر سلیمانی از تهران و حمیدرضا نظری از طبس نفرات اوّل تا سوّم و در بخش شعر کوتاه نو هم حسین مصطفی پور از شهرری، شهین خجسته‌نژاد از سیرجان و حسین تولایی از تهران رتبه های اوّل تا سوّم را از ان خود کردند

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*