۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

گذشت اولیای دم و رهایی یک محکوم به قصاص در رفسنجان بعد از ۱۵ سال

گذشت اولیای دم و رهایی یک محکوم به قصاص در رفسنجان بعد از ۱۵ سال

گذشت اولیای دم و رهایی یک محکوم به قصاص در رفسنجان بعد از ۱۵ سال

به گزارش کشکوخبر به نقل از روابط عمومی دادگستری شهرستان رفسنجان، ایمان شهسواری از جلب رضایت اولیای دم پس از گذشت ۱۵ سال از وقوع قتل خبر داد و افزود: متهم این پرونده در سال ۱۳۸۵ مرتکب قتل عمدی و متواری شده بود.

❇️وی در تشریح این خبر افزود: حدود ۱۵ سال قبل در جریان یک نزاع در یکی از روستاهای شهرستان رفسنجان یک نفر کشته می شود که پس از محکومیت متهم در دادگاه، اولیای دم با گذشت از قصاص محکوم علیه به یک انسان زندگی دوباره بخشیدند.

❇️شهسواری ادامه داد: اولیا دم با این اقدام خود موجبات شادمانی خانواده محکوم را فراهم آورده و همچنین سبب اصلاح زندانی و بازگشت مجدد وی به آغوش خانواده و اجتماع شدند.وی اظهار داشت: جلب رضایت اولیای دم در این پرونده با تلاش و پیگیری‌های مسئول کانون بسیج حقوقدانان، وکیل اولیا دم، خادمان رضوی، قاضی اجرای احکام کیفری و نیز مسئولان و کارکنان زندان رفسنجان با نگاه اخلاقی و معنوی حاصل شده است.

❇️دادستان عمومی و انقلاب رفسنجان به نحوه اعلام رضایت اولیای دم نیز اشاره و خاطرنشان کرد: چون مقتول تنها فرزند ذکور خانواده بود اعلام گذشت برای والدین دشوار می آمد، تا اینکه با عنایت الهی و همت خادمان حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) و خصوصاً حضور پرچم مبارک رضوی موثر واقع شد و اولیا دم گذشت کردند که خبری خوشی به مناسبت عید بزرگ غدیر است

برچسب ها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*