۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

❇️الویت اصلی جلوگیری از خشک شدن ریشه درختان

❇️الویت اصلی جلوگیری از خشک شدن ریشه درختان

🔷مردم با وجود همه آسیب‌هایی که دیده بودند از مسئولین به خاطر حضور و زحمت‌های آنها تشکر می‌کردند با امکاناتی که امروز وارد این شهرستان شد مسئله تخلیه فوری شهر از سیلاب‌ها در دستور کار است امیدواریم که با کمک همه دستگاه‌ها این کار مدیریت شود. 🔷از مسئولین استان درخواست داریم تا قبل از خشک […]

🔷مردم با وجود همه آسیب‌هایی که دیده بودند از مسئولین به خاطر حضور و زحمت‌های آنها تشکر می‌کردند با امکاناتی که امروز وارد این شهرستان شد مسئله تخلیه فوری شهر از سیلاب‌ها در دستور کار است امیدواریم که با کمک همه دستگاه‌ها این کار مدیریت شود.

🔷از مسئولین استان درخواست داریم تا قبل از خشک شدن ریشه درختان باغاتی که گل و لای در آنها رفته گل و لای به طور جهادی از باغات برداشته شود که یکی از اولویت‌های مهم است در چنین حوادثی، چاه‌ها و قنوات نیز دچار آسیب می‌شوند، باید تلاش کنند که بهسازی و لایروبی چاه‌ها و قنوات آسیب دیده به عنوان یک اقدام مهم و فوری انجام شود.

🔷بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور هم به منطقه خواهد آمد و ارزیابی می کند و برای بازسازی خانه هایی که خراب شده کمک می‌کنند و در تعدادی خانه جهیزیه از بین رفته که نسبت به جبران این خسارت هم کمک می‌شود.

🔷کم آبی با آبخیزداری رفع خواهد شد و آبخوان‌ها باید تغذیه شوند، آبخیزداری نه تنها آب را حفظ می‌کند بلکه خاک را هم حفظ می‌کند که حفظ خاک از آب مهمتر است، مسئله بعد رودخانه‌ها است، وجود سه رودخانه در رفسنجان بسیار خوب است که حتماً حوزه منابع آب منطقه‌ای با شهرداری باید مساعدت کنند تا مشکل رودخانه‌ها حل شود.

🔷باغات با کمک سازمان مدیریت بحران این مورد برطرف شود، آبخیزداری باید مورد توجه قرار گیرد چرا که فرصت لازم داده می‌شود که آب در زمین نفوذ پیدا کند و منابع زیرزمینی تغذیه شود که مسئله بسیار با اهمیتی است.بروز چنین بحران‌هایی، خساراتی به بار می‌آورد که باید جدی گرفته شود، آبخیزداری نباید پیچیده شود و در شهرستان با کمک مردم و گروه‌های جهادی این کار می‌تواند انجام شود.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*