۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

📍به گزارش کشکوخبر جلسه شورای اداری شهرستان رفسنجان با حضور بهرام عین اللهی وزير بهداشت؛درمان و آموزش پزشکی و نماینده ریاست جمهوری و مسئولین شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

▪︎دیروز عصر فرماندار رفسنجان در بین مسئولین و خبرنگاران عنوان کرد:
اعتبار شهرستان در سال جاری ۸۷ میلیارد تومان است که تقریبا از این رقم ۴۰ میلیارد تومان تخصیص می یابد که با ۶ شهر و ۴ بخش و جمعیت ۳۱۲ هزار نفری مدیریت شود.


🔹وی افزود: اقصاد شهرستان رفسنجان از طریق باغات رفسنجان تأمین می‌شود و متأسفانه دوسال است که به دلیل سرمازدگی و… بیشتر محصول از بین رفته است؛ و حلقه اول اشتغال در شهرستان را از دست داده ایم.هر چند مجتمع بزرگی چون مس سرچشمه را داریم ولی هنوز گردش مالی آن در شهرستان قابل محسوس نیست‌.

🔹ایشان در رابطه با بیکاری جوانان شهرستان بیان کرد: شهرستان حدود ۱۵ هزار بیکار دارد که سن حدود ۳۵ سال دارند که نیروی بالقوه و آماده به کار می‌باشند.


🔹رضایی مطرح کرد:مهم ترین اولویت ما آب شرب بهداشتی شهرستان است. و با آمدن سیل اخیر حدود ۱۰۰۰ کیلومتر زیر ساخت های شبکه ها را تخریب کرده است.


🔹وی اولویت دوم شهرستان را اتباع افاغنه دانست و افزود: ۸۰۰۰۰ اتباع افاغنه را داریم که یک مطالبه مهم مردمی است و باید به صورت جد و برنامه ریزی درست پیگیری شود.

🔹فرماندار رفسنجان بیکاری را اولویت سوم شهرستان قرار داد و بیان کرد:تا زمانی که سرمایه گذاری از طرف مس سرچشمه صورت نگیرد امکان پذیر نیست.


🔹وی درباره راه ها گفت:شبکه راهی روستایی،اصلی با امکانات حاضر جوابگو مردم نیست؛و دومین جاده حادثه خیز استان نوق است که به طول ۹۰ کیلومتر میباشد که تا کنون ۷۰ کیلومتر آن تکمیل نشده است.


🔹رضایی با تاکید به موضوع اقتصاد تک محصولی شهرستان بیان کرد:باید سرمایه گذاری در شهرستان انجام شود و همچنین تسهیلات خسارت سرمازدگی هنوز به کشاورزان داده نشده است.

🔹وی مطرح کرد: با وجود سیل اخیر حدود ۱۰ هزار هکتار باغات پسته خسارت دید و یک چهارم چاه های کشاورزی از مدار خارج شده اند.


🔹فرماندار رفسنجان در آخر افزود: مشکلات ما از قبیل: مشکل آب و فاضلاب بهداشت شهری و روستایی؛مشکلات مسکن در اثر سیل اخیر در روستاهای سیل زده؛مشکل احداث بیمارستان؛و مشکل قبوض زیاد برق کشاورزان میباشد‌ و جمع بندی خسارت سیل در آموزش و پرورش،راه؛محیط زیست،بنیاد مسکن،گاز و برق و آب و… به هزینه ۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان خسارت برآورد شده است که بر اثر سیل ۴ روزه به زیر ساخت های شهرستان وارد کرده است
.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*