۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 3313
  • 15 آگوست 2022 - 16:37
  • 23 بازدید
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : فاطمی/خبرنگار کشکوخبر
📌به گزارش کشکوخبر روز شنبه بیست و دوم مردادماه جلسه ای با عنوان «جلسه شورای اداری شهرستان رفسنجان» در محل فرمانداری این شهر با حضور دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت،درمان و اموزش پزشکی و نماینده ریاست جمهوری بهمراه مسئولین شهرستان برگزار شد.


🔰در این جلسه وزیر بهداشت دکتر بهرام عین اللهی صحبت خود را اینگونه اغاز کرد: ۴۳ سال از انقلاب می‌گذرد ولی هنوز ما در جنگیم،درحال حاضر در جنگ اقتصادی هستیم.دشمنان با تحمیل جنگ تحمیلی و با ایجاد تحریم ها خواستند مانع پیشرفت ما بشوند،ولی کشور ما قوی ترین از نظر نظامی در منطقه و همچنین در حوزه سلامت پرقدرت ترین منطقه هست.


🔸 وی افزود: قبلا مردم برای درمان بیماری‌های خود مجبور بودند به کشور های دیگر سفر کنند ولی الحمدلله الان به قدری پیشرفت داشتیم که از کشورهای دیگر برای درمان به ایران می آیند.


🔹ایشان در باره قدرت ایران در بحث کرونا و تولید واکسن بیان کردند: در بحث کرونا ثابت کردیم که قوی تر از دیگران هستیم همینطور در بحث کنترل و تولید واکسن،کشور ما درحال حاضر توانایی صادر کردن واکسن به کشور های دیگر را دارد.


🔸عین اللهی در ادامه فرمودند: انشاءالله ما با جهشی که در زمینه تولید دارو و صنایع پزشکی داریم توانایی این را خواهیم داشت که در آینده در این زمینه صادرات داشته باشیم.


🔹وی افزود:طرح دادیار که در کشور اجرا شد باعث شکوفایی صنایع داخلی کشورمان خواهد شد امیدواریم بتوانیم در این زمینه پیشرفت کنیم و نکته ای که باید به ان اشاره کنیم این هست که ما نباید راهکارهایی استفاده می‌کنیم یک وجهی باشند،ما باید شرایط کاری خود را با توجه به شرایط جوی تغییراتی در ان ایجاد کنیم ،ما به خصوص آقای فرماندار باید اتاق فکر داشته باشیم و روش کارمان را عوض کنیم، شرایطی مثل سیل و زلزله نباید ما را ناامید کند.


🔸وزیر بهداشت در رابطه با پتانسیل و پیشرفت رفسنجان بیان کرد: مس سرچشمه روز اول اینگونه نبوده بالاخره یک عده امدند و با تلاش و کوشش و تفکر ان را به سرانجام رساندن.در منطقه رفسنجان کارهای مهمی میشه انجام داد که هم اندیشی، همفکری و همبستگی برخی افراد خبره در این حیطه را میطلبد روش آبیاری و کشاورزی ما نیاز به تجدید نظر دارد باید فکر کنیم و هرکسی که خوب فکر کند میتواند ابتکار عمل را بدست بیاورد. همانگونه که اولین ام آر آی کشور وارد رفسنجان شد نشان دهنده ان است که ما باید در پیشرفت پیشگام باشیم.

🔹عین اللهی وزیر بهداشت در رابطه با وضعیت سلامت رفسنجان گفت:وضعیت سلامت رفسنجان بالای متوسط سلامت کشور است.رفسنجان دانشگاه علوم پزشکی دارد که حدود۳۰ سال فعال است،رفسنجان دارای حدود ۲۱۰ هیئت علمی، ۵ دانشکده پزشکی و پیرا پزشکی، ۹مرکز تحقیقاتی و حدود ۷۰۰ نفر ظرفیت خوابگاه است.

🔸وی در رابطه با وضعیت درمانی و بهداشتی رفسنجان اینگونه سخن گفت: رفسنجان از نظر ظرفیت درمانی ۴۸۸ تخت فعال درمانی را داراست و همچنین از نظر بهداشتی ۱۴۱ مرکز بهداشت داردکه همه توسط خیرین ساخته شده اند.


🔹عین اللهی با توجه به موضوع کاهش جمعیت رفسنجان بیان کرد: متاسفانه جمعیت رفسنجان رو به کاهش است،بحث ناباروری باید در اولویت کار قرار بگیرد و توجه به بهداشت نکته ی بسیار مهمی است و همینطور فعالیت های ورزشی که باید در این زمینه کارهای بهتری انجام شود.

🔸ایشان در اخر فرمودند: متاسفانه انگونه که به موضوع درمان توجه می شود به موضوع بهداشت توجهی نمی شود باید در این خصوص برنامه ریزی های دراز مدت چیده شود وقتی کشور ما پیشرفت می‌کند که ما خودمان در هر حوزه ای خود کفا باشیم


🖇فاطمی/خبرنگار کشکوخبر

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*