۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

📍نخستین مرکز عمده‌فروشان پوشاک کشور در رفسنجان راه‌اندازی شد

📍نخستین مرکز عمده‌فروشان پوشاک کشور در رفسنجان راه‌اندازی شد

🔆مرکز عمده‌فروشان پوشاک رفسنجان به‌نام «ثامن‌الحجج» پیش از ظهر امروز ۲۴ آذر با حضور فرماندار، شهردار و جمعی از مسئولین شهرستان افتتاح شد. 🔅فرماندار شهرستان رفسنجان در این مراسم با تبریک راه‌اندازی این مرکز که اشتغالزایی بانوان خیّاط را در‌پی داشته است، اظهار کرد: یکی از معضلات شهرستان اشتغال جوانان است. ۱۲‌‌هزار بیکار در شهرستان […]

🔆مرکز عمده‌فروشان پوشاک رفسنجان به‌نام «ثامن‌الحجج» پیش از ظهر امروز ۲۴ آذر با حضور فرماندار، شهردار و جمعی از مسئولین شهرستان افتتاح شد.

🔅فرماندار شهرستان رفسنجان در این مراسم با تبریک راه‌اندازی این مرکز که اشتغالزایی بانوان خیّاط را در‌پی داشته است، اظهار کرد: یکی از معضلات شهرستان اشتغال جوانان است. ۱۲‌‌هزار بیکار در شهرستان داریم که همه نگاه‌ها به سمت مجتمع مس سرچشمه و شرکت مس است در حالی که این نهاد ظرفیت خاصی دارد و نمی‌تواند پاسخگوی این حجم باشد.

🔅حسین رضایی با بیان اینکه در زمینه اشتغال در عین حال که اقداماتی صورت گرفته اما به صورت جزیره‌ای بوده و نتیجه‌ای در برنداشته است، یادآور شد: ۵۰ درصد مراجعین به فرمانداری در بحث اشتغال مشکل دارند، ۳۰ درصد با معضل نقدینگی و تسهیلات برای امور تولیدی خود مواجه هستند و ۲۰ درصد با بروکراسی اداری در این رابطه دست‌و‌پنجه نرم می‌کنند.

🔅وی با اشاره به در اولویت قرار گرفتن اشتغال در شهرستان رفسنجان، خاطرنشان کرد: راه‌حل اصلی رفع معضل بیکاری در رفسنجان رونق صنایع پایین‌دستی مس است که باید جدی گرفته شود و مطالبات باید به این سمت برود و مس در بحث مسئولیت های اجتماعی باید تکالیف خود را انجام دهد.

🔅فرماندار رفسنجان راه‌اندازی مرکز عمده‌فروشان پوشاک رفسنجان را نمونه‌ای موفق برای حل مشکل بیکاری در افق درازمدت برشمرد و وحدت‌رویه و کار تیمی این مرکز را ستود و بر استفادئه از ظرفیت خیّرین و خیریه‌های شهرستان برای پیش‌برد این تولیدی تأکید کرد.

🔅مسئول کارگاه زنجیره‌ای تولید پوشاک‌و‌البسه ثامن‌الحجج رفسنجان نیز در این مراسم به ایده شکل‌گیری این تولیدی پوشاک اشاره و اظهار کرد: این اقدام طی سه سال در شهر کشکوئیه انجام شده و موفقیت‌های زیادی دربر داشته لذا با همکاری صنف خیّاطان بر‌آن شدیم که ۲۸ تولیدی پوشاک را در سراسر شهرستان دورهم جمع کنیم.

🔅ام‌البنین علیزاده با بیان اینکه هر تولیدی ۶ تا ۱۰ نفر کارآفرین دارد.افزود: نیروهای این تولیدی‌های پوشاک که در فصل تابستان فرم لباس مدارس را تولید می‌کردند اما از مهر تا خرداد بیکار بودند بنابراین با همکاری همدیگر بازدیدی از تولیدی‌های پوشاک، پارچه و البسه در تهران انجام دادیم و به این نتیجه رسیدیم که توان تولید لباس را داریم.

🔅وی بیان کرد: پارچه و ملزومات از تهران به مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان خریداری شده و از اول آذر کار را آغاز کردیم. شروع و پوشاک زنانه و بچگانه شامل و به مرحله دوخت رسیده و امروز نخستین عمده‌فروشی پوشاک «ثامن الحجج» در کشور را به مدد آقا علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) افتتاح می‌کنیم.

🔅وی ادامه داد: بسیاری از صاحبان حِرف و مشاغل مجبور هستند پوشاک خود را از شهرهای دیگر تأمین کنند اما با راه‌اندازی این مرکز می‌توانند برای حمایت از تولیدات شهرستان و بانوان کارآفرین از این مرکز خریداری کنند.

🔅علیزاده خاطرنشان کرد: ۲۸ واحد تولیدی پوشاک از نقاط مختلف شهرستان از جمله کشکوئیه، نوق، کوثرریز، هرمزآباد و رفسنجان در این مرکز گردهم آمده‌اند که در هر کارگاه شش‌نفر مشغول به کار می‌شوند . در کشور این کار برای نخستین‌بار است که انجام می‌شود.

🔅مسئول کارگاه زنجیره‌ای تولید پوشاک‌و‌البسه ثامن‌الحجج رفسنجان با تأکید بر اینکه توانایی تأمین پوشاک شهرستان رفسنجان، شهرستانهای اطراف و حتی مرکز استان در این مرکز وجود دارد، افزود: با هدف تنظیم‌بازار و رفع نیازهای خانواده‌ها در زمینه پوشاک تمامی امور ازجمله آموزش طرح‌های دوخت‌و‌دوز و خرید پارچهرا با کمترین قیمت از تهران انجام می‌شود این کار ضمن اشتغالزایی برای ۱۶۸ نفر، موجب می‌شود تا خانواده‌ها هزینه کمتری در تهیه لباس پرداخت کنند.

🔅علیزاده همچنین خواستار حمایت مسئولین شهرستان از این عمده‌فروشی پوشاک شد و گفت: در توان داریم که پوشاک از بچگانه تا بزرگسال را طبق فصول سال، تولید کنیم.

🔅اسماعیلی رئیس صنف خیّاطان شهرستان رفسنجان نیز در سخنانی از خانم علیزاده که بانی این همدلی بین تولیدکنندگان شد قدردانی و برای وی آرزوی موفقیت کرد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*