۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 727
  • 24 ژانویه 2020 - 14:13
  • 552 بازدید
  • ارسال توسط :
  • نویسنده : صادقی
  • منبع : کشکوخبر
برگزاری تظاهرات میلیونی ضد آمریکایی در عراق

برگزاری تظاهرات میلیونی ضد آمریکایی در عراق

تظاهرات گسترده و میلیونی شهروندان عراقی در محکومیت حضور آمریکا در عراق برپا شد.

به گزارش کشکوخبر، به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز، ملت عراق صبح امروز (جمعه) در پاسخ به درخواست گروه‌های عراقی و مقتدی صدر، رهبر جریان صدر برای حضور در تظاهرات میلیونی ضد آمریکایی، به صورت گسترده‌ای در منطقه “الجادریه” در مرکز بغداد تجمع کردند.

معترضان عراقی که کفن بر تن کرده و پرچم عراق را به دست گرفته‌اند، با سر دادن شعارهای ملی، حضور آمریکا در عراق را محکوم کردند.

ملت عراق همچنین با در دست داشتن پلاکاردهایی، خطاب به آمریکایی‌ها شعار “از کشورمان خارج شوید پیش از آنکه خودمان شما را اخراج کنیم” را سر دادند.

سایت ناس نیز نوشت که همزمان با آغاز تظاهرات میلیونی در بغداد، چندین اتوبوس نیز شهروندان عراقی در استان‌های جنوبی این کشور را به بغداد منتقل کرده‌اند.

معترضان عراقی به منظور نشان دادن انزجار خود از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و نظامیان این کشور در عراق  در اقدامی نمادین  ترامپ و سربازان آمریکا را در میدان التحریر به دار مجازات آویختند.

معترضان عراقی در میدان التحریر همچنین با در دست داشتن پلاکاردهایی شعار مرگ بر اسرائیل سر دادند.

در همین حال، جعفر البطاط، فرمانده نیروهای پلیس فدرال عراق در گفت‌وگو با شبکه المیادین با اشاره به تظاهرات امروز بغداد، اعلام کرد که شمار شرکت‌کنندگان در تظاهرات برای اخراج اشغالگران آمریکایی از عراق از یک میلیون نفر فراتر رفته است.

در همین راستا، یک منبع امنیتی عراقی صبح امروز اعلام کرد که دستگاه‌های امنیتی این کشور همزمان با آغاز تظاهرات میلیونی علیه حضور آمریکا در بغداد، تدابیر شدید امنیتی اتخاذ کرده و چند خیابان در مرکز بغداد را بسته‌اند.

این منبع گفت که به دنبال فراخوان تظاهرات میلیونی ضد آمریکایی، نیروهای امنیتی از شب گذشته در حال تشدید اقدامات امنیتی در نزدیکی دو پل “الطابقین” و “الجادریه” هستند و در حال حاضر چهار راه الطابقین و دو پل مذکور را با قرار دادن موانع امنیتی مسدود کرده‌اند.

در همین حال، جعفر الحسینی، سخنگوی گردان های حزب‌الله عراق که در میان تظاهرکنندگان در میدان التحریر بغداد حضور یافته است در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه المیادین اظهار کرد: ملت عراق یک صدا حضور آمریکا در کشورشان را محکوم می‌کنند.

وی گفت: زمانی که ما درباره حاکمیت عراق صحبت می‌کنیم، همه بر خالی بودن کشور از اشغالگران تأید می‌کنند و تمامی گروه‌های عراقی نیز مخالف حضور اشغالگران بوده و خواستار پایان دادن به حضور آمریکا هستند.

الحسینی در ادامه ضمن غیرقانونی خواندن حضور آمریکا در عراق، خاطرنشان کرد:اگر آمریکایی‌ها از کشورمان بیرون نروند گزینه‌های دیگری خواهیم داشت.

وی همچنین افزود: نمی‌توان مانع از این شد که عراق خودش تصمیم گیرنده امورش باشد و برای ملت عراق مشخص شد که آمریکا اهداف دیگری در کشور دارد.

سخنگوی گردان‌های حزب‌الله در ادامه تصریح کرد:گزینه‌های پاسخگویی آماده‌اند و آمادگی کاملی چه از نظر نظامی و چه اقدام دیپلماتیک وجود دارد. پاسخ‌ها اجتناب‌ناپذیر هستند و نتیجه آن اخراج آمریکا نه تنها از عراق بلکه از کل منطقه است.

صفاء التمیمی، سخنگوی گردان‌های سرایا السلام عراق، هم در گفت‌وگو با المیادین اظهار کرد که جمعیت بسیار گسترده‌ای در خیابان‌ها حضور یافته و تمامی میادین مملوء از جمعیت هستند.

وی افزود: ملت عراق با حضور در خیابان‌ها، یک همه‌پرسی علیه حضور نظامیان آمریکا برگزار کردند.

نصر الشمری، معاون دبیرکل جنبش النجباء نیز به المیادین گفت: تظاهرات امروز سیلی محکمی بر صورت آمریکا بود.

وی خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها باید از عراق خارج شوند، چراکه در غیر این صورت با مقاومت ملت عراق مواجه خواهند شد و سرنوشت آنها مرگ خواهد بود.

گروه‌های عراقی پیشتر خواستار مشارکت در تظاهرات میلیونی امروز در مخالفت با حضور نیروهای آمریکایی در این کشور همزمان با سالگرد انقلاب بیستم شدند.

مقتدی صدر فراخوانی برای تظاهرات میلیونی مسالمت‌آمیز  در عراق برای محکومیت حضور آمریکایی‌ها در خاک این کشور منتشر و تاکید کرده بود، حاکمیت عراق توسط نیروهای مهاجم نقض می‌شود.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*